Senču svētvietai ir jāatdzimst

 

"Līdz šim uzskatīja, ka enerģētiskākā vieta pasaulē ir Stounhedža. Senajos rakstos konstatēju, ka daudz enerģētiskāka vieta ir Zilaiskalns Latvijā. Līdz šim tie bija tikai nostāsti. bet es varu noteikti apgalvot. ka Zilaiskalns ir ļoti svētvieta. Ja izdosies īstenot ieceres, pavisam drīz uz šejieni brauks cilvēki no visas pasaules. Brauks ar mērķi sakārtot domas un rast atbildes uz, neskaidriem jautājumiem. Nav ne mazāko šaubu. ka Zilajākalnā cilvēkiem sāk darboties sestais prāts, rodas atklāsmes, kas palīdz izprast dzīvi," - tā saka cilvēks. kas sevi sauc par Toti.

Kas īsti JĀNIM NEIBERGAM devis spējas sajust to, ko neredz absolūtais cilvēku vairākums, uz šo jautājumu īstas atbildes nav. Varbūt šī saruna palīdzēs labāk izprast cilvēku, kura dzīves jēga ir senbaltu reliģijas atdzimšana.

 

- Totis - šis vārds ir pseidonīms vai ari tam ir kāda simboliska jēga?

- Jau no divu gadu vecuma sāku skandināt, ka esmu Totis. Visi bija neizpratnē, no kurienes šāda uzmāciga ideja. Arī pats to nezi­nāju līdz aizpagājušā gada oktobrim, kad pirmajā starptautiskajā dziednieku konferencē noskaidroju, kas īsti ir slēpjas zem ši vārda. Totis bijis senais atlantietis, kas mācījis zināšanas par enerģijām, zemes spēku un par to, ko es redzu. Laikam esmu dzimis, lai pētītu šīs enerģijas.

 

- Tas nozīmē ...

- Tas nozīmē, ka es redzu dažādus starojumus. Tā ir ļoti reta dāvana, un es vēlos to izmantot cilvēku labā. Jaunībā, studējot literatūru par rīkstniecību, izlasīju, ka atsevišķi cilvēki spējot redzēt starojumus. Isti gan nesapratu, ko nozīmē šāds apgalvojums. Neticēju, ka, ar roku pārvelkot āderei, var sajust sitienu. Neticēju līdz brīdim, kamēr sāku redzēt pats, un šī spēja parādījās pirms nepilniem četriem gadiem. Vienā brīdī es vienkārši sāku redzēt enerģētiskās vietas. Skatos un redzu tādus kā sabiezējumus, tumšākas līnijas.

 

- Pēc tā jūs mainījāt visu, kļūdams par zintnieku. Ko dara zintnieks?

- Es sakārtoju citu cilvēku dzīvi. Un, ja kāds iedomājas, ka izmantoju savas spējas lai nopelnītu, tad tā ir kļūda. Zintnieks var pieņemt ziedojumus, ne atalgojumu. Bet senie balti neko vairāk par ziediem un pārtiku neziedoja, tā ka...

 

- Praktiskās darbības piemērs...

- Pilis sakārtoju. Nezinu, vai tas ir interesanti, bet visu tautību latviešu verdzinātāji vienmēr ir izmantojuši mūsu zināšanas pret mums. Ja vēlaties piemēru - viens āderu krustpunkts ir pils centrā, otrs pie ieejas. Vispirms tika atrasta šāda vieta, tad plānota pils celšana. Visās pilīs un muižās uguns ādere gāja cauri kungu guļamistabai. Tas bija viņu veselības un saprāta garants. Tādēļ ari radās mīts. ka vienkāršā tauta nevar būvēt māju uz uguns āderu krustpunktiem. jo tad iesperšot zibens. Viņi iznīcināja latviešu gudros un radīja mītus, lai latviešu laukstrādnieki nedzīvotu enerģētiski labās vietās. Lai varētu paverdzināt veselu tautu.

 

- Jūs sākāt redzēt enerģijas un līdz ar to mainījās jūsu pasaules uzskats?

- Var teikt arī tā. Šajā brīdī es aizmirstu par jēdzienu «savtīgas intereses». Man vislielāko prieku sagādā ugunskurs. Kad cilvēks iedarbina spēka vietu, iekurinot ugunskuru, no apmākušām debesim uzspīd saule. Pats to esmu vairākkārt pārbaudījis.  -

Un tad gāju tālāk. Tagad skaidri zinu - ūdens āderes un ūdens avoti atstāj negativu starojumu uz cilvēku. Ja gulta stāv vietā, kur ir ūdens ādere vai avots, tas nelabvēlīgi ietekmē cilvēka veselību. Mūsdienās ir zināmiski pierādīts, ka šiem cilvēkiem mainās gan asins sastāvs, gan arī organisma ķīmiskais sastāvs, kas veicina vēža šūnu straujāku attīstību.

Savukārt uguns āderes atrodas vietās, kur ir zemes lūzumi un plaisas. Tas labvēlīgi ietekmē cilvēku. Uguns āderu krustpunktos, kur vismaz divas uguns āderes krustojas virzienā no dienvidiem uz ziemeļiem un no austrumiem uz rietumiem. atrodas zemes Spēka vietas, kurās cilvēks labi jūtas. attīra sevi. sakārto domas. Sajās vietās cilvēki var atbrīvoties no senām hroniskām kaitēm, slimībām. Tām piemīt harmonizējošas un cilvēka organismu atveseļojošas spējas.

 

- Un šādas vietas sauc ...

- Par spēka vietām. Viena no tādām ir Zilaiskalns.

 

- Kā jūs nonācāt lidz Zilamkalnam?

- Sākotnēji biju iedomājies. ka Zilaiskalns atrodas Zilākalna pagastā. Kļūdījos. No turienes mani aizsūtīja uz Dikļu pagastu, un atkal kļūdījos. Tik pārmērīgi vieds nemaz neesmu. Bet beigu beigās nonācu Kocēnu pagastā. Un mani tur ne tikai uzklausīja, bet arī atļāva sakārtot svētvietu. Tam bija grūti noticēt. Biju gatavs visam, tikai ne tik labvēlīgai attieksmei. Pārējais jau seko pēc tam - kad devos veikt mērījumus uz Zilokalnu, man uz kājas bija uzmeties augonis. Kalnā, veicot mērījumus, aizvadīju vismaz trīs stundas. Par veselības problēmām biju piemirsis, taču promejot pavisam negaidot secināju, ka augonis ir pazudis. Vēl viena intere­santa nianse - kad gāju projām, sāka spīdēt saule. Es ļoti ceru, ka tas notika, pateicoties maniem pūliņiem iedarbināt spēka vietu.

 

- Latvijā klīst leģenda par Pokaiņiem.

- Ja aizsaulē aizgājušais Pokaiņu atklājējs Ivars Vīks joprojām būtu mūsu vidu, viņš atzītu, ka ir kļūdījies. Pokaiņus ir izveidojuši cilvēki, kas beigās arī paši radījuši enerģētisko pārrāvumu. Pokaiņi ir svētvieta, pie kam spēcīga svētvieta, taču pašlaik no tas nāk nevis pozitīvā, bet gan negatīvā enerģija. Ne velti uz Pokaiņiem brauc garīdznieki un šamaņi no visas Krievijas. Viņi vēlas tikai vienu - izprast, kā iespējams radīt enerģijas pārrāvumu svētvietā.

 

- To var izdarīt jebkurš ...

- Es neatbildēšu. Visi enerģijas pārrāvumi ir ļaunuma radīti, un es nevēlētos skaidrot, kā izsēt vēl vairāk ļaunuma. Es zinu tikai to, ka, izejot spēka apļus, cilvēks harmonizējas. Cilvēkiem vispirms ir jāsaprot, kas ir jādara, lai šajās vietās viņi labi justos, attīrītu sevi, uzlabotu veselību, sakārtotu domas.

 

- Jums droši vien ir vīzija par Zilākalna nākotni?

- Tā ir pasaules mēroga svētvieta, un uz šejieni sakārtot savu dzīvi brauks cilvēki no visas pasaules. Ļoti ceru, ka ar labiem nolūkiem ...

 

Andis Sedlenieks,

"Liesma", Valmieras rajona laikraksts

UZ AUGŠU