Latvijas novadu dienas!

 

Kocēnu novada 2. novembrī veiksmīgi norisinājās Latvijas Novadu dienas pasākumi. kuros piedalījās gan Latvijas novadi, gan lielo pilsētu pašvaldību vadītāji un pārstāvji. Pasākumos un darba grupās piedalījās aptuveni 300 dalībnieku no 76 Latvijas pašvaldībām. Vakarā visi sabrauca uz Zilākalna Svētvietu kopīgam Svētvakaram. Vispirms notika kopīgs gājiens Uz kalna virsotni, kas bija ar degošam svecītēm izgaismots. Kalna virsotnes Svētvietā visus dalībniekus sagaidīja un sveica zintnieks - Jānis Neibergs Totis. Pašvaldību pārstāvji piedalījās arī nelielā rituālā, izstaigājot Svētvietas Enerģētiskos apļus. Zintnieks Totis aicināja kopīgi iekurt Svētuguni ar Kocēnu novada valdes priekšsēdētaju Jāni Olmani un Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdi Andri Jaunsleini. Pie Svētuguns, piemetot pagalīti kopīgā ugunskurā savus labos velējumus Latvijas nākotnei un izaugsmei teica četri Latvijas novadu pašvaldību pārstāvji, simbolizējot Vidzemi, Latgali, Zemgali un Kurzemi. Svētvakars noslēdzas ar kopīgu dziesmu.

 

Intervija ar Jāni Neibergu Totis žurnālā "Ieva"

 

"Planēta zaudē aizsardzību"

 

Totis Jānis Neibergs redz viedus sapņus. Tajos viņš meklē atbildi, kas notiks lielo pārmaiņu laikā, un rīkojas.

 

"Latviju sargā uguns āderes"

 

Maiju kalendārā par pasaules galu teikts: ja cilvēkiem būs zināšanas par dievišķo esenci (tulkojumā no grieķu valodas - dievišķā uguns), dzīve uz planētas turpināsies. Pilns raksts "šeit". (.jpg)

 

Teksts: Kaija Zemberga. "Ieva" Nr. 39 (778). 2012. gada 26. septembris

 

Zilākalna vēsture

 

Mūsu mājaslapā ir izveidota jauna sadaļa - "Zilākalna vēsture", kurā apkopoti dažādi raksti un publikācijas, kurās minēts Ziemeļvidzemes Zilais kalns un "Zilā kalna Svētvieta"

 

Pievienoti attēli ar vēsturisku Latvijas valsts prezidenta Valda Zatlera un kundzes vizīte Zilā kalna Svētvietā.

 

Fotomirkļi no Valsts prezidenta un kundzes Zilā kalna Svētvietas apmeklējuma 13. maijā Kocēnu novada vizītes ietvaros atrodami "Galerija" sadaļā.

 

"Lielā talka 2011" Zilākalnā

 

Fotomirkļi no lielās talkas. Latvijas Rīkstnieku - Zintnieku brālības vārda zintnieks Totis izsaka īpašu pateicību Valmieras probācijas dienesta darbiniekiem un viņu bērniem, kas piedalījās Lielajā talkā. Probācijas dienesta ļaudis jau otro gadu pēc kārtas palīdz sakopt Zilākalna Svētvietu.

 

Zilākalna svētvietai - 5, Baltijas ceļam - 20 gadi!

 

 2009. gada 23. augusts bija svarīgs visām Baltijas valstīm. Tās svinēja 20 gadus kopš aptuveni 2 miljonu cilvēku bija sadevušies rokās, atgādinot pasaulei par pāri darīto šīm mazajām Baltijas valstīm.

 šis datums ir zīmīgs arī pasaulē spēcīgākajai enerģētiskajai vietai - Zilākalna svētvietai. 23. augustā šai, Latvijā jau iemīļotajai svētvietai, aprit 5 gadi kopš tās ierīkošanas dienas. šajos video mēs piedāvājam Jums ielūkoties dažos notikumos un uzrunās no šo svarīgo notikumu atzīmēšanas Zilajākalnā.

Darbu uzsākusi Latvijas Rīkstnieku un zintnieku brālība

 

Visus nepieciešamos dokumentus darbības uzsākšanai saņēmusi Latvijas Rīkstnieku un zintnieku brālība, kuras mītnes vieta atradīsies Valmieras rajona Kocēnu pagastā – pašvaldībā, kuras teritorijā atrodas leìendām apvītā senlatviešu svētvieta Zilaiskalns.

Brālība par saviem mērķiem pasludinājusi rīkstnieku profesionālo apmācību un sertificēšanu, vienotas rīkstniecības mērījumu sistēmas izveidi, rīkstnieka profesijas iekļaušanu Latvijas un ES profesiju katalogos, pētījumu veikšanu par dažādu Zemes un Kosmosa enerìijas starojumu ietekmi uz cilvēku veselību, kā arī Latvijas seno kulta vietu jeb Svētvietu apzināšana, enerìētiskā izpēte un, ja iespējams, atjaunošana.

Kā stāsta brālības vaidītājs Jānis Neibergs, kas plašāk zināms kā zintnieks Totis, lai šos mērķus sasniegtu, brālība gatavojas veikt plašu pasākumu kompleksu, veidojot rīkstniecības apmācības centru, izdodot savu preses izdevumu, kā arī pakāpeniski pārveidojot brālības mājas lapu www.svetvietas.lv par plašu rīkstniecības un zintniecības tēmai veltītu interneta portālu. Tāpat liela uzmanība tiks pievērsta tā dēvētajai „tautas medicīnai” un videi un veselībai drošu dažādu produktu meklējumiem.